Utolsó kommentek:

rdos · http://h2o.ingyenweb.hu/tema/6.html 2019.02.10. 12:49:28

Valamit nem értek. Ha a világ adóssága a világ éves GDP-jének a 3oo%-a, és az első 3 legjobban eladósodott ország a GDP-je 1o7, 239 és 147%-ra van eladósodva akkor a GDP-hez viszonyított adóssága sok-sok országnak ennél is nagyobb kell hogy legyen. Nem kellett volna ezekből is párat megemlíteni?

Bejegyzés: Roham tempóban nő a Globális Adósságállomány

midnightcoder2 2018.12.30. 10:07:07

@Lord_Valdez: Én indiánokkal dolgoztam. Ott az értelmesebb azért tud dönteni, ha azt mondod neki, hogy az a feladatod hogy dönts. De tény, hogy azt csinálják amit mondanak nekik. Ami alapvetően nem feltétlenül hátrány, de tény hogy csak akkor, ha a főnök nem hülye.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

Lord_Valdez · http://liberatorium.blog.hu/ 2018.12.29. 22:36:30

@midnightcoder2:
Nem az. A kínai oktatás kimondottan szerénység- és engedelmesség-központú. Ez nem segíti az önálló ötleteket. Ha dolgoztál már kínaiakkal, akkor tudhatod, hogy borzasztó önállótlanok. Nem mernek eltérni a parancsoktól és önállóan dönteni.

Csak a félreértések elkerülése végett: a NASA-nál sem úgy történt, hogy jött a parancs és már születtek is az ötletek. A dolog úgy nézett ki, hogy az elmélet megvolt, csak tőke nem volt rá. Aztán kaptak hozzá pénzt és szállították az eredményt.
A V2 dettó ugyanez. Vagy csak majdnem, mert ott még sok volt az útkeresés, de ott is eléggé szabad kezük volt a tudósoknak.
Amellett, hogy azt is elfelejted, hogy mind a 3. birodalomban, mind a SZU-ban a tudósok kisebbfajta sztárok voltak. Sok mindent elnéztek nekik, amiket másnak nem.

Plusz, az innovációról tudni kell, hogy nem elégséges hozzá az ötlet. Kell hozzá valaki, aki fantáziát lát benne. Ha nem lettek volna az USA-ban pénzéhes üzletemberek, akkor a számítógép örökre megmaradt volna egyetemi kelléknek. Szerinted miért van az, hogy az oroszok rakétát tudnak gyártani, (nemzetközi szinten versenyképes) mobiltelefont nem?

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

Muad\\\'Dib 2018.12.29. 19:33:22

@midnightcoder2:
Igazán komoly fejlesztés ott van ahol az alapkutatások beton keményen támogatva vannak. Ahol világszínvonalú elméleti kutatókat képeznek, ott lehet világviszonylatban úttörő kutatásokat létrehozni. Kínának ez világos és eszerint cselekszenek.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 19:31:10

@marczy: Azt azért tedd hozzá, hogy az európaiak pont úgy öregednek ahogy a japánok, és sokkal inkább mint a kínaiak. És Nyugat-Európa a szintén vészesen öregedő Kelet és Közép-Európa népességét használja tartaléknak - és persze névleg az afrikai és arab migriket, de azokkal leginkább csak többen vannak, de tőlük a GDP nemigen emelkedik.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 19:28:06

@Lord_Valdez: "A kínai embereket a rezsim engedelmességre próbálja nevelni, nem az önállóskodásra és ez nem tesz jót az innovációnak."

Ez hülyeség. Az igazán nagy eredmények ma már nem a garázsban születnek hanem az óriásvállalatoknál. Az pedig, hogy állam bácsi a tulaj és nem egy csapat részvényes, sokat nem oszt vagy szoroz a dolog szempontjából, legalábbis amíg az előbbi értelmes célt tűz ki.

Anno Kennedy kiadta az ukázt hogy 9 év múlva holdraszállás lesz, a NASA pedig megkapta a szükséges erőforrásokat - és lett is holdraszállás. De ugyanez volt az oroszoknál is, és amíg volt pénz addig eléggé egálban haladt az űrverseny. Aminek az alapjait nem mellesleg a szintén nem annyira túltolt liberalizmusáról ismert III. birodalomban teremtették meg a V2-es rakétákkal.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 19:20:04

@Muad\\\'Dib: Ez roppant fontos lehet abból a szempontból, hogy az adott intézmény preztise nagyobb legyen. De van neki bármi más haszna ? Ha a Huawei ki akar fejleszteni mondjuk egy új akkumlátort akkor nem biztos hogy az lesz neki a fő szempont hogy hol publikált az illető akit a feladatra választ. Ha az adott polgár el akar menni mondjuk az IBM-hez akkor már lehet ez szempont, de nem hiszem hogy a kínai oktatási rendszer célja az, hogy az amcsiknak képezzen szakembereket.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

Muad\\\'Dib 2018.12.29. 13:58:28

@martineden:
Persze. Pont ez a lényeg. Irgalmatlan erőfeszítés és pénz árán odacsalogatnak top embereket akik majd a kínai egyetemen írnak cikkeket a legmagasabban jegyzett folyóiratokba, nyilván kínai társszerzővel. Akik sok ilyen közös munka után már saját maguk is képesek lesznek bekerülni ezekbe a folyóiratokba a saját tanítványaikkal. Így kell ezt csinálni ha egy ország fejlődni akar, nem úgy ahogy a debil Lánczik elképzelik a dolgot...

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

martineden 2018.12.29. 12:39:27

Egy kicsit impozansabb.Egy kozos azert van bennuk a kinai egyetemekkel.Mindegyikben amcsi es europai professzorok tanitanak.
1 University of Oxford
United Kingdom
2 University of Cambridge
United Kingdom
3 Stanford University
United States
4 Massachusetts Institute of Technology
United States
5 California Institute of Technology
United States
6 Harvard University
United States
7 Princeton University
United States
8 Yale University
United States
9 Imperial College London
United Kingdom
10 University of Chicago
United States

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

marczy 2018.12.29. 12:37:27

A gond az, hogy magyarként, pláne 56-os családi érintettséggel sose fogom tudni elfogadni azt, amit a kínai politika művelt Maótól napjainkig. Egy ilyen országban egy perc nem sok, annyit sem tudnék élni. Az eredmény az, hogy ugyanazt csinálgatják, mint nálunk a Kádár-korban, csak nagyban. Aztán néha eltűnik egy-egy ember. Évente kb. 3 ezer konkrétan meg is hal a hatóságok golyójától. És még a kivégzéshez használt golyó árát is kifizettetik a családdal.
Igazából a kínai kultúrának azért vannak még mindig nagyon komoly tartalékai, mert 1,5 milliárdan vannak. De már most látszanak a jelei, hogy az egygyermek-politika feloldásával alaposan megkéstek. Az öregek száma vészesen emelkedik, rengeteg idős ember él az utcán már most, a gyerek meg egyszerre dolgozzon is napi tizensok órát meg vigyázzon idősödő szüleire (2 fő), uram bocsá' nagyszüleire (akár 4 fő). Ja, és ha meghalnak, egy sírhely ára kb. = egy lakás árával, ezért sokan inkább a szórásos temetést választják... No comment.
Kínai ismerősöm azért lépett le Kínából, hogy nyugodtan szülhessen annyit, amennyit szeretne.
Hogy valami jót is mondjak: a munkamoráljuk nagyon jól illeszkedik Európába, a kelet-ázsiaiak emellett genetikailag is alkalmasabbak az extrém körülmények elviselésére (a mongolok is például). Náluk azért tud még viszonylag jól elműködni a kommunizmus, mert a konfucianizmussal viszonylag jól megfér, ennek a vallásnak arrafelé évezredes hagyománya van, ráadásul isten nélküli vallás.
Na de a hasonló alapokon nyugvó japán és koreai társadalmon már nagyon látni, hogy kezdi felélni a tartalékait: Japán kihal, mint a mamut, Korea még nem, de a még helyi viszonyok között is agyonhajszolt népség nem szül gyereket: a népesség még nő, de a termékenységi arányszám brutális demográfiai katasztrófát vetít előre.
Ráadásul a kínaiaknak is kezd elegük lenni a húsdaráló oktatási rendszerük visszásságaiból, a Magyarországon élő kínaiak egy jelentős része is ezért van itt. Ez a rendszer is csak látszólag olyan jó, mint amennyire azt a PISA-felmérések mutatják. Kínában még működik az "aki nem bírja, az cseszheti" mentalitás, de csak azért, mert 1,5 milliárdan vannak. Egyébként pedig hiába enyhítettek a gyermekvállalási szabályokon, elkéstek vele. Es ennek a mentalitásnak nagyon súlyos ára is van, mert akiknél valami félrement, az kb. az utcán koldul. Koreában ez még durvábban jelentkezik: ha 100 pont kell valahova, de csak 99-et tudsz, mész a levesbe... Kérdés, jó-e, ha az iskolai öngyilkosságok száma riasztó méreteket ölt. Jó esetben Amerikában kötsz ki, kulimunkásként, hiába van több a fejedben, mint másnak az egyetemi diplomájával. Ja és én ezen dolgok egy részéről konkrétan igazi koreaival is beszélgettem már.
És igen, a japánok is bírálják az oktatás visszásságait, amennyiben az fojtogatóan hat az innovációra. De a japánok azért fejlődőképesnek mutatkoznak, alsóban pl. a gyereket még leginkább szocializálni kell és nem annyira teletömni a fejét.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

Lord_Valdez · http://liberatorium.blog.hu/ 2018.12.29. 11:07:18

Azt is tegyük hozzá, hogy az amerikai iparjog eléggé elborult dolog.
Amerikában szinte bármit lehet szabadalmaztatni.

@Muad\\\'Dib:
Az a baj, hogy hiába a jó műszaki felsőoktatás (a Szovjetuniónak is világszínvonalú volt), ha nem párosul egy olyan környezettel, ahol a kreativitás kiélhető. A kínai embereket a rezsim engedelmességre próbálja nevelni, nem az önállóskodásra és ez nem tesz jót az innovációnak.
Amellett, hogy a gyenge kínai iparjogvédelem is komolyan segítette a fejlődést amíg meg nem közelítették a nyugati technikai szintet. Azóta viszont akadályozza.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 09:51:36

@GIeccsertetű: A teljesen új világot valamikor a palmtop jelentette, illetve amikor valaki először szerelt ebbe telefont. Ezekhez képest az Apple "óriási" innovációja csak egy kis lépés volt. Igen, kényelmesebb volt mint egy windows mobile, de azért nem akkora durranás. A rendszermag viszont elég lényeges dolog, mert hogy ez működteti a gépedet. Ha ez nem stabil és gyors, akkor mehet az egész a levesbe, bármilyen csicsás is.

Annyiban viszont igazad van, hogy az elektromos autó dolgot, legalábbis a nyugati piacon valóban a Tesla indította meg. Ha ők nincsenek, akkor a nagyon innovatív nyugati autógyárak még 50 év múlva is simán eladnák a lúzernek az ipari forradalomból itt ragadt robbanómotorokat. Vagy nem... mert hogy a kicsi kínaiak azért már a Tesla előtt is elég szépen mocorogtak Pl. az elektromos bicikli, roller, robogó piacon. Előbb-utóbb bizony így is eljutnak az autóhoz, más kérdés hogy szerencsére Musk bácsi beelőzött. Erre pedig a roppant kreatív nyugati autógyárak is felhagytak a dízeles járgányaik adatainak a hamisításával, és buzgón elkezdték másolni Musk bácsi húzását azaz sorra jönnek ki az elektromos modellek. Persze, csak azok a csúnya kicsi kínaiak másolnak. Ja bocs, nem is. Mindenki.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

szőrös csöcsű csöpögő pöcsű csöpi 2018.12.29. 09:41:53

@Muad\\\'Dib: Levontam. Légyfing. De számomra nem az egyetem a lényeg, hanem az, hogy minden szabadalmat ellopnak, lemásolnak a tetvek. A tolvaj számomra pedig csak egy rühes tolvaj marad mindig.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

szőrös csöcsű csöpögő pöcsű csöpi 2018.12.29. 09:34:54

@midnightcoder2: Egetverő újdonság akkor lesz valamiből, ha azt tömegek kezdik el használni. Az elektromos ford 100 éve nem volt az, a tesla viszont egy új korszakot jelentett, ez már most megállapítható, mivel például norvégiában már tömegek közlekednek tesla szerű elektromos autón.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

Muad\\\'Dib 2018.12.29. 09:32:07

@GIeccsertetű:
Ahhhaaaa:

THE 2019 (timeshighereducation.com):

Kína:
22. Tsinghua University
31. Peking University
55. Chinese University of Hong Kong
93. University of Science and Technology of China
101. Zhejiang University
105. Fudan University

Próbáld meg levonni a következtetéseket.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

szőrös csöcsű csöpögő pöcsű csöpi 2018.12.29. 09:31:26

@midnightcoder2: Nem a rendszermag a lényeg, hanem hogy egy teljesen új világot alkotott egy teljesen új technológiával, ami tömegek tetszését nyerte el. Nekem például az iphon előtt is volt windowsos htc okostelefonom érintőceruzával, de akkora áttörést az nem jelentett.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 08:53:52

@GIeccsertetű: Nem mellesleg, elektromos autó már a Ford T modell idejében is volt, szóval az sem annyira egetverő újdonság. Ahogy a robottechnológia sem - már a 18. század óta készülnek mechanikus robotok, ennél sajna sokkal többet a mai robotok sem tudnak, max. a számítógépekkel könnyebb programozni őket, illetve némi minimális döntési képességük is van.

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?

midnightcoder2 2018.12.29. 07:45:02

@GIeccsertetű: Mondjuk az egész amcsi (és szovjet) űrkutatás alapvetően a szintén nem annyira individualista nácik V2-es rakétájának a komplett lenyúlása. A roppant innovatív Apple még egy saját rendszermagot sem tudott kifejlesztenio, az opensource BSD kernelét kellett lenyúlniuk ahhoz, hogy végre legyen egy stabil oprendszerük. A másik szuper innovatív Safari böngészője is egy linuxos opensource projectből lett lenyúlva (a KDE project KHTML-je). Az egyetlen értelmes megmozdulásuk az volt, hogy anno kapacitív kijelzőt tettek a rezisztív helyett a mobiljukra és ezzel feltalálták a tapicskolós user interfészt (és a mindig koszos képernyőket).

Bejegyzés: Mennyire fejlődőképes Kína gazdasága?
süti beállítások módosítása